test2

Po raz pierwszy w Polsce gravelowy ultramaraton. Prawie 1200km wzdłuż Wisły – bez wsparcia z zewnątrz. Od źródeł na Baraniej Górze do ujścia w Gdańsku.

Start 6. lipca 2018

Sponsorzy RMW1200:

Patroni medialni:

Patroni honorowi:

Patronat honorowy:
Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego

Rowerowy Maraton Wisła 1200

Ludzie podróżowali wzdłuż rzek od wieków. W naturalny sposób wytyczały one szlaki komunikacji, a swoją zmiennością uczyły szacunku dla potęgi natury.

Tak też poprowadziliśmy trasę RMW1200. Po przejechaniu ponad 2500 kilometrów wzdłuż obu brzegów Wisły, od źródeł tuż pod szczytem Baraniej Góry, aż po jej ujście w Gdańsku, wybraliśmy dla Was najlepsze odcinki, które pokazują całą jej potęgę i urodę.

Trasa wytyczona jest po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach. Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona jest do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą i historią, których próżno szukać gdzie indziej w Europie.

Po drodze rozległe starorzecza i rozlewiska pełne dzikich ptaków, wydmy i piaskowe łachy i klimatyczne miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał. RMW1200 to nie tylko Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk. Zachwycimy Was urodą i osobliwością Janowca, Sandomierza, Zawichostu, Płocka, Dobrzynia, Chełmna, Świecia, Grudziądza i Gniewu. A pomiędzy nimi mozolny, kolarski wysiłek i pokonywanie własnych słabości bez wsparcia z zewnątrz.

Formuła rywalizacji w ultramaratonie kolarskim wymaga od Was solidnego przygotowania fizycznego i logistycznego, ale żeby zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom i spełnić wymagania REGUŁ RMW1200 niedozwolone jest korzystanie z jakiegokolwiek wsparcia zaaranżowanego przed rozpoczęciem wyścigu i jakiegokolwiek wsparcia osób trzecich w trakcie wyścigu. Dotyczy to wszystkich aspektów rywalizacji: jedzenia, odpoczynku, spania, bagażu, serwisu sprzętu. Oczywiście każda forma wsparcia pomiędzy zawodnikami w trakcie imprezy jest wskazana i dozwolona i będzie wyrazem właściwego rozumienia idei naszego maratonu.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć i pobrać trasę RMW1200.

WYTYCZONA TRASA

Wybraliśmy dla Was najlepsze fragmenty nadwiślańskiej wyrypy. Prawie 1200 km klimatu, przyrody, historii i gravelowych wyzwań.

MONITORING NA ŻYWO

Każdy zawodnik wyposażony będzie w tracker gps zapisujący trasę i pozwalający na śledzenie jego zmagań na żywo.

BEZ WSPARCIA

Epicka przygoda wymaga epickiego wysiłku – Tylko Ty, rower i trasa. Trzeba sobie zasłużyć na tytuł Finishera RMW1200.

LIMIT CZASU

Ktoś musi wygrać ten wyścig, ale nikt nie przegra. Masz 200 godzin na rywalizację albo wakacje, których nigdy nie zapomnisz.

Afryka Nowaka

Organizator rajdu

Pierwszym polskim bikepackerem i ultra kolarzem był Kazimierz Nowak, który w latach 30. XX wieku przejechał Afrykę wzdłuż w obie strony. My podążaliśmy dokładnie jego śladem, potem dotarliśmy do Japonii, a teraz jedziemy jako Bikejamboree dookoła świata.

Kazimierz Nowak powiedziałby, że jak poznasz swój własny kraj to odnajdziesz właściwą drogę nawet na końcu świata. Dlatego wspólnie organizujemy Rowerowy Maraton Wisła 1200, który oprócz wyzwań czysto rowerowych pokaże piękno Królowej Polskich Rzek.

Czekamy na Was na mecie.

Leszek Pachulski

Ojciec Dyrektor

W ciągu ostatnich 15 lat, odkąd zapadłem na „cyklozę”, uczestniczyłem w kilkudziesięciu maratonach mtb, kilkudziesięciu ekstremalnych maratonach na orientację Harpagan, szosowych maratonach i fascynujących road tripach przez ikoniczne góry całej Europy, aż po wielodniowe sakwiarskie i bikepacking`owe wyprawy. Postanowiłem zorganizować wyścig, który połączy wszystkie te doświadczenia i fascynacje i tak narodził się Rowerowy Maraton Wisła 1200 (RMW1200).

Jeśli jadąc na rowerze oprócz wattów lubisz liczyć wschody i zachody słońca to jest impreza dla Ciebie. Zapraszam.

Zapisz się już dziś