Regulamin rajdu

Rowerowy Maraton Wisła 1200 (RMW1200) jest rowerowym ultramaratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych rowerzystów*. Trasa RMW1200 przebiega wzdłuż Wisły - największej polskiej rzeki. Start 1 lipca 2023 r., ze schroniska PTTK „Na Przysłopie” pod Baranią Górą, na wysokości 951 m.n.p.m, opodal Wykapów Czarnej Wisełki; meta w Gdańsku na wysokości 1 m.n.p.m. Po drodze prawie 1200 kilometrów wysiłku, poświęcenia, rywalizacji, przygody i obcowania z naturą i historią, których próżno szukać w innych miejscach Europy.

Reguły RMW1200 są proste:

  1. Należy pokonać z rowerem, siłą własnych mięśni, całą Trasę RMW1200 zgodnie z niniejszymi Regułami.
  2. Jedynie przekraczanie rzek w poprzek ich nurtu może nastąpić przy użyciu jednostek pływających.
  3. Pokonanie całej Trasy RMW1200 musi nastąpić bez wsparcia z zewnątrz. Znaczy to tyle, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać albo kupić po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy RMW1200, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu. Wszyscy muszą mieć równe szanse. (Jazda z kolegą z drużyny, od startu do mety, po zmianach, nie daje równych szans wszystkim zawodnikom)
  4. Wsparcie pomiędzy uczestnikami wyścigu jest zgodne z Regułami.
  5. Należy pokonać całą Trasę RMW 1200 zgodnie z jej przebiegiem udostępnionym przez organizatora, respektując pozostałe Reguły RMW1200 i prawo (własność prywatną, ochronę przyrody, prawo o ruchu drogowym). W przypadku, gdy wyznaczona trasa jest zalana i nieprzejezdna znajdź objazd i wróć na szlak w bezpiecznym miejscu.
  6. Zjeżdżanie z Trasy jest dopuszczalne pod warunkiem powrotu na Trasę w tym samym miejscu.
  7. Czas przejazdu liczony jest non stop od startu do momentu zameldowania się na mecie.
  8. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. O kolejności zadecyduje czas pokonania Trasy zgodnie z Regułami RMW1200. Maksymalny limit czasu pozwalający na sklasyfikowanie wynosi 170 godzin. Ktoś musi wygrać, ale nikt nie przegra.
  9. Potwierdzeniem pokonania trasy RMW1200 będzie jej zapis w formacie gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.
  10. Organizatorzy odradzają jazdę w nocy lub w innych warunkach ograniczających widoczność i bezpieczeństwo. Jeśli jednak się na to zdecydujesz musisz być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne, zapewniające bezpieczeństwo Twoje i innych. Pamiętaj, że w warunkach ograniczonej widoczności i długotrwałego zmęczenia ogranicza się Twoja zdolność realnej oceny zagrożeń (jeśli w czasie jazdy zobaczysz na drodze pracujące ratraki lub jednorożca zatrzymaj się natychmiast, zrób mu zdjęcie i połóż się spać).

* W RMW1200 wystartować mogą tylko osoby dorosłe, które dają rękojmie pokonania Trasy bez uszczerbku dla swojego zdrowia. Nie można wystartować w RMW1200 bez odpowiedniego przygotowania i wcześniejszego sprawdzenia swoich możliwości. Startujesz na swoją odpowiedzialność i sam musisz podjąć decyzję, czy podjąć się tego epickiego wyzwania.