Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

1. Jak dotrzeć na start?

Najbliżej Schroniska PTTK „Na Przysłopie” położony jest przystanek kolejowy Wisła Głębce. Stamtąd pozostanie 11 km i 535 m. przewyższenia. Dojazd samochodem możliwy do parkingu, o tu: https://goo.gl/maps/zFX6jiEtDGr. Dalej 8 km i 386 m. przewyższenia. albo na przełęcz Szarcula, skąd do Schroniska pozostanie 6,8 km i 300 m+. Od strony Istebnej można dojechać do rozwidlenia dróg na Stecówkę (nie ma tam parkingu) i stamtąd zostanie 4,6 km i 300 m+.

2. Jaki sprzęt jest obowiązkowy?

Obowiązkowe wyposażenie każdego uczestnika to sprawny rower, kask rowerowy i wydajne oświetlenie. Jeśli zaś nie zapamiętasz wszystkich 12473 zakrętów na Trasie RMW1200 to przyda się jakieś urządzenie, na którym będziesz mogła/mógł zapisać i wyświetlić trasę rajdu, którą pobierzesz tu: Trasa RMW1200. Plik z trasą zapisany jest w formacie .gpx i powinien działać na wszystkich turystycznych i rowerowych odbiornikach gps. Urządzenia te musicie zapewnić sobie we własnym zakresie. Oprócz tego w trakcie całego wyścigu będzie musicie mieć przy sobie urządzenie, które dostarczymy Wam przed startem, zapisujące ślad Waszej jazdy i przesyłające dane na stronę Śledzenia Uczestników. Dane z tego urządzenia zweryfikowane na mecie będą podstawą klasyfikacji wyścigu.

3. Czy można przenocować poza przebiegiem trasy?

Tak. Nie ma żadnych ograniczeń w opuszczaniu trasy w dowolnym celu (siku, zakupy, naprawa roweru, jedzenie, zwiedzanie, nocleg), ale pod jednym warunkiem: musisz wrócić na Trasę RMW1200 dokładnie w tym samym miejscu, w którym je opuściłaś/eś.

4. Na trasie jest przeprawa promowa przez Dunajec w Wietrzychowicach. Co mamy zrobić, gdy prom będzie nieczynny?

Prom w Wietrzychowicach co do zasady czynny jest we wszystkie dni tygodnia, latem od 5.00 do 22.00. Jeśli dojedziesz do Wietrzychowic po 22.00 możesz poczekać na otwarcie przeprawy, albo jechać do najbliższego mostu i wrócić na trasę w Siedliszowicach. Kursowanie promu może być też wstrzymane w przypadku wysokiego stanu wody w Dunajcu. Aktualne informacje przekażemy w komunikacie startowym.

5. Czy można wystartować na szosówce?

Można startować na dowolnym rowerze poruszanym siłą mięśni, ale najwyżej połowa trasy pokryta jest asfaltem, reszta to szutry, polne i leśne drogi, ścieżki. Sprawdź przebieg trasy tu: Trasa RMW1200

6. Co robić, jeśli wytyczona trasa będzie nieprzejezdna (ogrodzenia, zalania, zwalone drzewa)?

Przeszkody należy bezpiecznie ominąć i powrócić na Trasę RMW1200 jak najszybciej, respektując pozostałe Reguły RMW1200. Pamiętajcie, że Wisła to naprawdę dzika rzeka i w przypadku wysokiego stanu wody nie igrajcie z jej potęgą. Uzasadnione siłą wyższą objazdy będą oczywiście uznane przez organizatora.

7. Mieszkam w Warszawie, a w Toruniu mam znajomych, czy mogę przenocować we własnym domu albo u znajomych?

Zgodnie z Regułami RMW1200 wszyscy muszą mieć równe szanse a nie wszyscy mają mieszkanie w Warszawie i znajomych w Toruniu. Nie jest też dopuszczalne korzystanie ze wsparcia na trasie zaaranżowanego przed startem, ani też wsparcia osób trzecich innego niż dostępne na równych zasadach dla wszystkich uczestników. Jakkolwiek złote kalesony będą jednym z trofeów dla finisherów to mają być one wyrazem uznania dla Waszej postawy „fair play”.

8. Czy dopuszczalne jest zarezerwowanie noclegu zaraz po rozpoczęciu pierwszego etapu?

Na starcie wszyscy muszą mieć równe szanse. Tak brzmi motto naszego maratonu. Nie chcemy jednak, aby niepotrzebnymi ograniczeniami popsuć Wam zabawę i jeśli umiesz szczegółowo zaplanować każdy dzienny przebieg to można kolejne noclegi rezerwować w trakcie imprezy.

9. Jestem studentem, mam 25 lat ale przed rozpoczęciem maratonu kończę 26 rok życia. Czy przysługuje mi zniżka 30%?

Zniżka 30% przysługuje, jeśli w momencie wpłaty masz status studenta/ucznia i mniej niż 26 lat.

10. Trasa wyznaczona jest wzdłuż wału przeciwpowodziowego, a drogi prowadzą po koronie i u podstawy tego wału. Którą drogą można jechać?

Jeśli trasa wyznaczona jest wzdłuż wałów przeciwpowodziowych dopuszczalne jest pokonanie trasy zarówno po koronie wałów, jak i po drogach na samym wale lub u jego podnóża. Zwróćcie uwagę, że często drogi u podstawy wału odbijają od niego i nie zawsze będzie wygodnie wspinać się na koronę wału. No i najlepsze widoki są z góry wału 🙂

11. Czy przy Schronisku na starcie będzie jakieś miejsce na bezpieczne przechowanie roweru w noc przed startem?

Niestety schronisko nie dysponuje żadnym miejscem do przechowania rowerów. Wszystkie pomieszczenia i podłogi zajmują uczestnicy Wisły 1200. Nie ma możliwości wnoszenia rowerów do wnętrza. Tak jak na trasie trzeba samemu zatroszczyć się o bezpieczeństwo rowerów.

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?

Zapytaj Mumina!